Facebook

 

Migawki

Kontakt

,,Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu...”

Stefan kard. Wyszyński
 
 
„Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak ja Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz”.
św. Ojciec Pio
 
 
Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii powstała w roku 1985 z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Jerzego Błaszczaka.
 
 
Składa się ona z poszczególnych grup, zwanych Różami, obecnie są w niej następujące róże:

 

pw. Matki Bożej
Królowej Apostołów

zelatorka Leokadia Figiel

mb_krolowa_apostolow

pw. Matki Bożej
Częstochowskiej

zelatorka Maria Szczurowska

mb_czestochowska

pw. Matki Bożej
Kębelskiej

zelatorka Danuta Pluta

mb_kebelska

pw. Matki Bożej
Hodyszewskiej

zelatorka Halina Rumińska

mb_pojednania

pw. Matki Bożej
Fatimskiej

zelatorka Urszula Siatecka

mb_fatimska

pw. Matki Bożej
Pięknej Miłości

zelatorka Maria Ulanicka

mb_pieknej_milosci

pw. Matki Bożej
Królowej Polski

zelatorka Justyna Sobolewska

mb_krolowa_polski
            

pw. Matki Bożej
Płaczącej

zelatorka Helena Berbeć

mb_placzaca
     

 

Z inicjatywy Wspólnoty Żywego Różańca, w roku 1987 została ufundowana dla Parafii chorągiew procesyjna z wyhaftowanym wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.
 
 
Działalność naszej Wspólnoty to przede wszystkim modlitwa różańcowa, którą każdy z członków zobowiązuje się odmawiać. Codziennie odmawiamy jedną dziesiątkę otrzymanej tajemnicy. Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej. Po wymianie członkowie wspólnoty podejmują adoracje Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Adoracja ma charakter zadośćuczynienia za grzechy, którymi ludzie ranią i obrażają Niepokalane Serce Maryi (Objawienia z Fatimy).
 
Naszą modlitwą ogarniamy intencje podane przez Ojca Świętego na każdy miesiąc.
 
Najważniejsza jest dla nas Eucharystia, którą zamawiamy w pierwsze soboty miesiąca - w intencjach nas i naszych rodzin. Pamiętamy także o pracujących w naszej parafii kapłanach i braciach, za których z okazji ich imienin zamawiamy Msze Święte.
 
6 marca 1999 roku ks. proboszcz Jan Latoń SAC podczas uroczystej Mszy Świętej wręczył członkom legitymacje Kół Żywego Różańca.
 
 
Na miarę naszych możliwości staramy się wspierać różne inicjatywy naszej Parafii.
 
Funkcje przewodniczącej wspólnoty Żywego Różańca pełni obecnie Zelatorka Urszula Siatecka, zaś Opiekunem duchowym jest ks. Ryszard Andrzejczyk SAC.
 
Serdecznie zachęcamy do włączenia się do wspólnoty Żywego Różańca nowe osoby, które pragną poprzez modlitwę i apostolat rozwijać swoją wiarę i czynnie włączać się w życie Kościoła.
POLECAMY

  SP Pallotti w Lublinie     Przemiana.pl